Награђени најактивнији читаоци за 2023. годину

22 December 2023

Библиотека "Иво Андрић" вечерас је, у складу са традицијом која траје више од 50 година, наградила најактивније читаоце за 2023. годину.

Директор Библиотеке Бојан Пецикоза рекао је да је у категорији одраслих награђен Милош Макљеновић, у категорији средњошколаца Миа Беговић и у категорији основне школе Ксенија Шеховац.

-Иза нас је једна заиста динамична година у којој је било двадесетак промоција и других културно-образовних садржаја. Такође, ово је и година у којој смо обиљежили значајан јубилеј - 70 година рада Библиотеке. Трудимо се да библиотечку дјелатност активно промовишемо како путем сарадње са образовним установама, тако и путем медија. Број корисника који активно користе услуге библиотеке у доброј је мјери задовољавајући, поготово ако се узме у обзир демографска ситуација у граду. Трудимо се да пратимо и нове технолошке трендове, додао је Пецикоза.

Награђеним читаоцима уручене су и пригодне награде – књиге и бесплатна чланарина за наредну годину.