Представљена монографија "Премостили смо више од двије обале"

26 November 2022

У организацији библиотеке "Иво Андрић" вечерас је у малој сали Културног центра у Вишеграду представљена монографија о професионалном и умјетничком раду Хаџи Бранка Никитовића, сликара из Вишеграда и оснивача Ликовне колоније у овом граду, под насловом "Премостили смо више од двије обале".

Ова монографија је свједочење о једном умјетнику који је обиљежио културни живот Вишеграда у једном врло захтјевном и турбулентном времену, истакла је у уводу ове промоције библиотекар Ивана Мачар.

О свом пријатељству са Хаџи Бранком Никитовићем говорио је надахнуто пјесник Слободан Ристовић, нагласивши да је у овој књизи мотив Бранкове ћуприје представљен и испричан у једној новој димензији, гдје су учествовали бројни умјетници.

У име издавача, издавачке куће "Дабар" из Добрунске Ријеке, текст о књизи и аутору, који је написао архимандрит Јован Гардовић, читао је свештеник Александар Топаловић.