Вече соло пјесме

05 November 2021

Студенти Музичке академије Универзитета у Источном Сарајеву у сарадњи са библиотеком „Иво Андрић“ вечерас су се представили вишеградској публици.

У вечери соло пјесме представила се Маја Станишић, студент прве године Одсјека за соло пјевање из класе мр Клаудије Кркотић Стојановић уз клавирску пратњу Марије Мастило.

„Вишеградска публика нема често прилику да ужива у овој врсти музике. Задовољни смо што Библиотека као један од стубова носача културних активности у Вишеграду има прилику да угости студенте Музичке академије и на тај начин употпуни лепезу програма", рекао је директор библиотеке Бојан Пецикоза.

“Вечерас смо извели композиције великих југословенских композитора. На репертоару су била дјела Милана Ребанде, Станислава Биничког, Петра Коњовића, Исидора Бајића, Јосипа Хацеа и других. Ово је један у низу концерата које организујемо у сусрет јубилеју 30 година од оснивања Универзитета у Источном Сарајеву“, истакла је Марија Мастило, мастер клавира.

Презадовољна публика је са овацијама испратила представнике Музичке академије из Источног Сарајева.